Smoleńsk. Przebieg ustaleń cz.4

Anatomia upadkuNa posiedzeniu ZP 5 grudnia br. prof. Kazimierz Nowaczyk zaprezentował Raport pt. „Śledztwo rosyjskiego rządu Władimira Putina w sprawie katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.”. Nieprawidłowe informacje podawane przez rosyjskich kontrolerów lotu, eksplozja w samolocie w powietrzu – m.in. te wnioski są w Raporcie.

NA STRONACH:

strona [2] Posiedzenia Zespołu Parlamentarnego w 2014 roku
strona [3] Odrzucenie rosyjskich kłamstw na temat śp. gen. Andrzeja Błasika [21.03.2014]
strona [4] Najnowsze wyniki badań przedstawione w dniach 14/16 lutego 2014 roku

 

 

5 grudnia 2014. Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego 

PEŁNY ZAPIS TRANSMISJI POSIEDZENIA PARLAMENTARNEGO

Do pobrania na stronie Zespołu Parlamentarnego:

1. treść Raportu
2. Załączniki do Raportu
3. Prezentacja prof. Kazimierza Nowaczyka
4. Prezentacja dotycząca aspektów międzynarodowych.

Raport ma 32 strony i jest uzupełniony o materiał nagrany na płycie, na którym jest 12 załączników.

Jak zaznaczył Antoni Macierewicz: Raport stanowi podsumowanie naszej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej, w szczególności z punktu widzenia fałszów, nieprawd oraz błędów zawartych w raporcie MAK i śledztwie prowadzonym przez stronę rosyjską

Według raportu, od początku podejścia do lądowania Tu-154M, rosyjska kontrola lotów podawała załodze samolotu nieprawidłowe informacje o tym, że jest na ścieżce i właściwym kierunku podejścia. Załoga samolotu nie próbowała lądować, a rozpoczęła procedurę odejścia na drugi krąg.
Są dowody na manipulacje Rosjan: Rosyjscy śledczy – w celu uprawdopodobnienia wersji przedstawionej przez MAK o uderzeniu samolotu w brzozę – manipulowali rzeczowymi materiałami dowodowymi, zatajali istotne dokumenty, ingerowali w zapisy czarnych skrzynek, pominęli zapisy sprzeczne z przyjętym przez siebie scenariuszem, zignorowali też informację o zupełnym zaniku zasilania w powietrzu — mówił prof. Nowaczyk, podkreślając, że w raporcie, niezależni eksperci i naukowcy współpracujący z zespołem parlamentarnym stworzyli najbardziej prawdopodobną i spójną hipotezę przebiegu katastrofy.

Zgodnie z raportem, podczas odejścia na drugi krąg, w samolocie nastąpiła eksplozja kilkadziesiąt metrów przed brzozą, a na dystansie kolejnych 200-300 metrów miała miejsce dalsza destrukcja skrzydła wraz z urwaniem jego końcówki. Następnie jeszcze przed uderzeniem w ziemię miała miejsce eksplozja w kadłubie samolotu, która zniszczyła jego strukturę; końcowym etapem katastrofy był wybuch w prezydenckiej salonce, już po uderzeniu samolotu w ziemię.

Ostatnie ważniejsze publikacje:

DALEJ

strona [2] Posiedzenia Zespołu Parlamentarnego
strona [3] Odrzucenie rosyjskich kłamstw na temat śp. gen. Andrzeja Błasika [21.03.2014]
strona [4] Najnowsze wyniki badań przedstawione w dniach 14/16 lutego 2014 roku

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Antypropaganda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.