Ewa Stankiewicz po 10 kwietnia 2010

imagesPrzewodnicząca Stowarzyszenia Solidarni 2010. 10 kwietnia 2011 rozpoczęła protest przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Ewa Stankiewicz, rocznik 1967, reżyser filmów dokumentalnych, scenarzystka i dziennikarka. Autorka między innymi filmów Solidarni 2010 i Krzyż. Ukończyła reżyserię w łódzkiej szkole filmowej i polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim.

Założycielka i prezes fundacji „Dobrze że jesteś”, pomagającej osobom ciężko chorym i umierającym oraz prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010. Współautorka głośnego filmu Trzech kumpli.

zobacz:

NA STRONACH:
strona [1] Ostatnie wydarzenia
strona [2] Otwieram dyskusje. Co robić?
strona [3] Ewa Stankiewicz pod Sejmem, sprawa Niesiołowskiego
strona [4] Ewa Stankiewicz pod Belwederem
strona [5] Ewa Stankiewicz o Węgrzech + film „Dopóki żyję. Opowieść o Węgrzech”
strona [6] Ewa Stankiewicz pod namiotem Solidarni2010
strona [7] Ewa Stankiewicz, dziewczyna spod Krzyża, premiera filmu Krzyż
strona [8] Ewa Stankiewicz o filmie Solidarni 2010 i film (wersja rozszerzona)
strona [9] Ewa Stankiewicz o wolności słowa

Ważniejsze publikacje:

 

16 sierpnia 2013 W „Rozmowach kulturalnych” Dagmary Siemińskiej

Analizuje obecną sytuację w Polsce, między innymi ocenia nasz rynek medialny – czy mamy pluralizm czy to nadal marzenie? Odpowiada na pytanie: czy jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory parlamentarne?

Wywiad bardzo osobisty w radio Wnet. Ewa Stankiewicz opowiada o swoich rozterkach, o zaskakujących splotach wydarzeń, o niebywałych emocjach, które nie raz towarzyszyły jej w karierze dokumentalistki.
I o tym, że – podobnie jak dla wielu z nas – Katastrofa smoleńska była przełomowym momentem w życiu.

za:  http://ewastankiewicz.wordpress.com/

 

16.06.2013 Na Rynku Głównym w Krakowie w obronie wolnych mediów

10.04.2013 Czy to tylko zdrada?

9.04.2013 Ewa Stankiewicz pod rosyjską ambasadą

27.02-2.03.2013 Nowy Jork. Otwarcie wystawy “Katyń 1940 – Smoleńsk 2010″ w Centrum Polsko-Słowiańskim na Green Point. Organizatorami spotkania byli Klub Gazety Polskiej i Solidarni2010. Pełna relacja >http://ewastankiewicz.wordpress.com/

Demonstracja pod gmachem ONZ

 

17.11.2012 Kraków, Spotkanie Oburzonych

Ewa Stankiewicz najbardziej oburzona Ewa Stankiewicz powiedziała m.in.: Rządzą nami zbrodniarze odpowiedzialni czy współodpowiedzialni  za śmierć polskiego prezydenta i elity polskiego narodu. Rządzi nami sekta księgi Anodiny.I ta sekta wbrew faktom i prawu, wbrew prawom fizyki, chemii i matematyki narzuca nam swoją chorą wizję rzeczywistości. Na czele tej sekty są cynicy. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Jak z członkami sekty się postępuje? Ruch Oburzonych jako reakcja na stan państwa. Patriotyczne spotkanie w Krakowie-Łagiewnikach zorganizowane przez wydawnictwo „Biały Kruk”. Promocja albumu „Oburzeni”

>O książce i pełna relacja ze spotkania

 ***

Laureatką Nagrody im. Jacka Maziarskiego! 

26 października 2012 roku, do rąk Ewy Stankiewicz trafiła w tym roku Nagroda im. Jacka Maziarskiego. Otrzymała ją za film „Krzyż” i jak podano w uzasadnieniu: „za heroiczną walkę o wolność słowa i budzenie narodowej solidarności w oporze przeciwko kłamstwu smoleńskiemu”.

Wypowiedź Ewy Stankiewicz

Laudacja Krzysztofa Kłopotowskiego

>Tekst Laudacji i galeria zdjęć

Pełna relacja >http://www.blogpress.pl/node/14789

zobacz >Film „Krzyż” i esej Bronisława Wildsteina

Kapituła Nagrody im. Jacka Maziarskiego przyznała nagrodę już po raz trzeci. Oprócz Ewy Stankiewicz nominowani w tym roku byli: Anita Gargas i Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej”, Paweł Lisicki z „Uważam Rze”, Cezary Gmyz z „Rzeczpospolitej” oraz pośmiertnie Tomasz Merta.

***
29.09.2012 Przed gmachem TVP ( pikieta przed Marszem OBUDŹ SIĘ POLSKO!)

Ewa Stankiewicz: Najgorzej jak ktoś jest matołem i zdrajcą.

30.09.2012

Rozmowa dotyczy strony, którą prowadzi Kayan >ewastankiewicz.pl

>ZDJĘCIA

17/18.09.2012. Ekshumacje. Gdańsk i Warszawa 

Skandal na Powązkach

Ewa Stankiewicz: Prokuratura zaciera ślady

Oby tylko nie Kraków i nie Wrocław – to były pierwsze moje myśli, kiedy dowiedziałam się o ekshumacji ciała Anny Walentynowicz. Zapamiętałam te ośrodki medycyny sądowej jako dyspozycyjne i nierzetelne, gotowe na telefon do tuszowania komunistycznych zbrodni. I choć prokuratura wyznacza na badania ośrodek w Krakowie i Bydgoszczy, podczas ekshumacji jakaś aparatura się psuje, no i ciało ląduje… a jakże, we Wrocławiu!

Kilka miesięcy wcześniej właśnie we Wrocławiu badane było także ciało Zbigniewa Wassermanna. Fakt, że zdecydowano się na wybór tego skompromitowanego ośrodka kompletnie zaskoczył rodzinę, przekonaną, że ciało będzie badane w Krakowie.

„Eksperci” na telefon 

To właśnie „eksperci” z Krakowa i Wrocławia udowadniali, że Stanisław Pyjas, opozycyjny student z lat 70., prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa, spadł ze schodów i sam się zabił. Kiedy przygotowywałam dokument filmowy o Stanisławie Pyjasie, a potem śledziłam dalsze losy historii wyjaśniania jego śmierci – mogłam sobie wyrobić zdanie, niestety jak najgorsze, o ekspertach medycyny sądowej, których nazwiska, zawsze te same, wyskakują w wypadku konieczności badania, a następnie wydania opinii na temat zgonów budzących wątpliwości z powodów politycznych. Zmarły już prof. Zdzisław Marek z Krakowa wraz z żyjącym i aktywnym zawodowo dr. Janem Kołodziejem zaświadczali, że Pyjas po prostu spadł ze schodów. Sam Marek był przekonany, że Pyjas został pobity, czego dowodem jest nagrana z nim rozmowa, ale nie zmieniło to faktu, że Marek jako ekspert medyczny udowadniał wersję nieszczęśliwego wypadku.

Wersję tę po latach poświadczyła Barbara Świątek z Instytutu Medycyny Sądowej z Wrocławia. I to właśnie ona – wypróbowana Barbara Świątek – „niespodziewanie” stała się odpowiedzialna za badanie ciała Anny Walentynowicz. Ona także kilka miesięcy wcześniej podpisała się pod protokołem badania ciała Zbigniewa Wassermanna, również„nieoczekiwanie” skierowanego do Wrocławia.

Wybór tych miejsc i tych ludzi do badania szczątków Anny Walentynowicz jest dla mnie  poważnym ostrzeżeniem i sugestią, że może dojść do mataczenia i zacierania śladów przez prokuraturę.

Tajne łamane przez poufne

Druga nad ranem, poniedziałek 17 września, Gdańsk. Jesteśmy z Grzegorzem Braunem na cmentarzu Srebrzysko. Powoli zaczynają zbierać się ludzie. Pełnią wartę honorową, chcą się pomodlić i po prostu być z Anią Walentynowicz, bo jej się to należy. Andrzej i Joanna Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski, Sławomir Cenckiewicz, posłanki Anna Fotyga i Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz kilkadziesiąt innych osób, niektóre z transparentami i flagami.

Obstawa policji i żandarmerii wojskowej jest taka, jakby właśnie miano dokonać zamachu na elektrownię jądrową. Nie wiadomo, przed czym prokuratura chce tak szczelnie się zasłonić, bo rodzina życzy sobie transparentności w sprawie ekshumacji i cieszy się ze wsparcia ludzi.

Policjanci i żandarmi w mundurach i po cywilnemu bronią wejścia na cmentarz. I wygląda to imponująco. Niestety, na zasłanianiu obiektywu kamery profesjonalizm służb się kończy. Kiedy ludzie zaczynają się burzyć i wchodzą na cmentarz, nagle znikają policyjni dowódcy, zostawiając na drodze kilku wystraszonych funkcjonariuszy, którzy nie są w stanie upilnować wszystkich. Część osób zwyczajnie wchodzi na cmentarz. Natomiast skutecznie, używając siły fizycznej, wspomniani policjanci powstrzymują przed wejściem na cmentarz dwie posłanki Rzeczypospolitej – co stoi w oczywistej sprzeczności z prawem. Policja powołuje się na nocną porę i na to, że przebywanie na terenie cmentarza w godzinach jego zamknięcia jest wykroczeniem. Na pytanie, czy policja została oddelegowana do pilnowania cmentarza w nocy, już nikt nie umie odpowiedzieć.

Nie wpuszczono na cmentarz także dwóch pań z sanepidu, których nazwisk nie ma na dostarczonej prokuraturze liście osób uprawnionych do uczestniczenia w ekshumacji. Panie odjeżdżają i na ponowny ich przyjazd trzeba czekać. Tak więc czekamy. Wszystko jest rozstawione: namioty, sprzęt, światło, agregat. Wokół spacerują pracownicy różnych służb, jacyś tajniacy, prokuratorzy, fotografowie, rozstawione w okolicy patrole kilkudziesięciu policjantów i żandarmów. Czeka też rodzina Pani Ani i mec. Hambura. Ekshumacja opóźnia się o 2,5 godz. Patrząc na kompletnie niepotrzebną tak potężną obstawę cmentarza, wnuk Pani Ani mówi, że za te pieniądze można było zatrudnić trzech Michaeli Badenów. Ale prokuratura nie wyraziła zgody na udział w ekshumacji tego światowej sławy niezależnego eksperta, choć nie musiała za niego płacić.

Scena jak z filmu „Bierz go!”

Z kolegami we czwórkę przekraczamy cmentarny mur i szukamy miejsca ekshumacji. Namiot nad grobem otoczony jest na kilkadziesiąt metrów biało-czerwoną taśmą, a w odległości kilkuset metrów od taśmy chodzą patrole żandarmerii wojskowej, błyskając silnymi latarkami na wszystkie strony. Nie mogę uwierzyć w absurd tej sytuacji. To państwo potrafi, zginając nisko kark przed KGB-owcem Putinem, wystawić na śmierć prezydenta i porzucić jego szczątki w błocie, ale wobec grupy ludzi, którzy po prostu chcą pomodlić się na cmentarzu – wystawia kilkudziesięciu lub nawet kilkuset mundurowych, którzy prężą groźną pierś i zasłaniają obiektyw kamery. Żałosne. W tym wszystkim my, którzy idziemy – mogę powiedzieć – skradamy się (!) przez ciemny cmentarz. Nagle ktoś świeci mi prosto w oczy latarką i słyszę komendę „Bierz go!”. Byliśmy przekonani, że zaraz rzuci się na nas jakiś pies, ale komenda była skierowana do drugiej osoby z patrolu.

Awantura, spisywanie dokumentów i próba wyrzucenia nas nie daje rezultatu. Jesteśmy zdeterminowani, żeby zostać. Nie mam najmniejszego zaufania do tej władzy. Byłam świadkiem tylu jej matactw w związku z katastrofą smoleńską, że postrzegam ją jako wspólnika w zacieraniu śladów istotnych dla wyjaśnienia tej tragedii. Co dziwne, policja i żandarmi zachowują się tak, jakby sami mieli podobną świadomość i testowali, na ile w tej sytuacji mogą sobie pozwolić, żeby nie było zbyt dużego krzyku. Tak więc zostajemy przy taśmie, a po kilku godzinach dołączają do nas inni dziennikarze, którzy weszli na cmentarz po jego otwarciu i z powodu opóźnienia ekshumacji także mogą uczestniczyć w wydarzeniu. Wychodzi na to, że rzeczywiście policjanci pilnowali cmentarza do momentu jego otwarcia. A to, że ekshumacja wciąż trwa, nie ma znaczenia. Po raz kolejny państwo zdało egzamin na miarę ambicji Bronisława Komorowskiego.

Prawdziwi bohaterowie 

Jak się okazało, to był tylko wstęp do popisu władz III RP, które są bardzo sprawne i profesjonalne w ściemie, czyli w zasłanianiu istoty rzeczy, a bardzo nieudolne w rzeczywistych działaniach, do których zostały powołane.

W Warszawie prokuratura zamknęła niemal do południa cały Cmentarz Powązkowski. Kiedy część dziennikarzy znalazła się na terenie nekropolii, w tym także i ja, wszyscy zostaliśmy stamtąd usunięci siłą, a Grzegorza Brauna zatrzymała policja. To, co nastąpiło później, było chyba najbardziej wstrząsające. O starciu dziennikarzy z policją przed bramą cmentarną, zachowaniu TVP Info i TOK FM wobec dramatycznej sytuacji, o pytaniach, które wtedy padły, a których nie można przemilczeć, napiszę następnym razem.

Tymczasem przed oczami mam syna i wnuka Anny Walentynowicz oraz mec. Hamburę, którzy pomimo działań prokuratury nastawionych na wycieńczenie ich fizycznie i emocjonalnie, dzielnie stają naprzeciw tej groźnej i nieprzewidywalnej machiny. I wbrew pozorom wynik tego starcia nie jest przesądzony. Bo wszystko wskazuje na to, że wnuk i syn Pani Ani to Walentynowiczowie z krwi i kości, a historia pokazuje, że w starciu z reżimem pojedynczy ludzie potrafili wygrywać.

21.09.2012, http://niezalezna.pl/33079

przeczytaj też >Grzegorz Braun i Ewa Stankiewicz o ekshumacji ciała ś.p. Anny Walentynowicz, wywiad na portalu Marsz Polonia, 21.09.2012

DALEJ

strona [2] Otwieram dyskusje. Co robić?
strona [3] Ewa Stankiewicz pod Sejmem, sprawa Niesiołowskiego
strona [4] Ewa Stankiewicz pod Belwederem
strona [5] Ewa Stankiewicz o Węgrzech + film „Dopóki żyję. Opowieść o Węgrzech”
strona [6] Ewa Stankiewicz pod namiotem Solidarni2010
strona [7] Ewa Stankiewicz, dziewczyna spod Krzyża, premiera filmu Krzyż
strona [8] Ewa Stankiewicz o filmie Solidarni 2010 i film (wersja rozszerzona)
strona [9] Ewa Stankiewicz o wolności słowa

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Antypropaganda, Eseje, Historia, III RP, Lata PRL, Po 1980, Sylwetki, Teatr TV, film, Wywiady i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

46 odpowiedzi na „Ewa Stankiewicz po 10 kwietnia 2010

 1. Niy pasuje mi sie tu kfolić, jakie szwarne som lublinianka i ślązaczki. Ale czeba pedziec prowda Szanowna Ewa Stankiewicz, to prima DAMA.

 2. Damazy pisze:

  Wstydzę się, że jestem Polakiem! Skąd biorą się tacy idioci?

 3. A my jesteśmy dumni że jesteśmy Polakami i że w naszej Ojczyźnie jest wielu tak wspaniałych, odważnych ludzi jak Pani Ewa Stankiewicz i ci wszyscy którzy bronią prawdy i słusznej sprawy – którym droga jest nasza Ojczyzna Polska.
  Gratulujemy redakcji „Hej, kto Polak!” i dziękujemy za wszystko co robicie.
  Dobry znak że są również wpisy nieprzychylne, jest nadzieja że z czasem dzięki Waszej pracy chociaż niektórym opadną łuski z oczu i trzeźwo spojrzą na rzeczywistość. Powodzenia!

 4. emka pisze:

  Dziękujemy!

 5. Anna Renata Gorajek pisze:

  Pani EWO !!!

  Jestem dumna z postawy Pani od poczatku do ……i modle sie proszac o sily , zdrowie i samozaparcie w …. nasladowaniu CHRYSTUSA …. ” cyt.” I WEZ KRZYZ MOJ N A SWOJE RAMIONA ” …

  Anna Renata Gorajek ( Szwecja )

 6. moherowy beret pisze:

  O,Pani Ewa jest zjawiskiem w Polsce!Rozmyślałam i stwierdziłam,że Pani Ewa pasuje na Prezydenta Polski.Przecież kobiety mogą piastować różne funkcje.Jest mądra,wykształcona,ma ducha patriotycznego,no i ma siłę woli.Podziwiam Panią Ewę.

 7. Nie trawie tej niechlujnej baby,Stankiewiczowa wypromowala sie na katastrofie smolenskiej/kto przedtem o niej slyszal??/.Jest bezczelna i gada co jej slina na jezyk przyniesie, nazywanie Premiera RP zdrajca /wielu sie to podoba/, jest obrzydliwe i niesprawiedliwe, ona sobie wyobraza, ze kim ona jest, dla mnie nikim.

  • emka pisze:

   Iwona szamlewska

   To chamskie i niemądre, co napisałaś.
   Nie sil się więcej u nas na komentarze.

  • Jacek Mruk pisze:

   Gdy sumienie cię dusi za niecne czyny
   Starasz się opluwać innych szukając ich winy
   Zajrzyj w lusterko , skup się na sobie
   Zanim jako zombie znajdziesz się w grobie

  • tornado pisze:

   szamlewsko, można podpowiedzieć gdzie ty (bez szacunku) się promujesz – w lewacko-libertyńskim szambie, wnosząc z twojego wpisu. A kysz ! na drzewo.

  • moherowy beret pisze:

   Pani Iwona jest ograniczona umysłowo.Panią Ewę znamy we Wrocławiu od niepamiętnych czasów.A tego trepa ja też nie uważam za orła,jesta cwaniakiem i intrygantem.Przekonacie się o tym po czasie.

 8. dominika pisze:

  Miałam niewątpliwą przyjemność rozmawiać z Panią reż.Ewą Stankiewicz. Otwarta dla ludzi, zrównoważona w wypowiedziach, wyjątkowo łagodna.
  Jestem zaskoczona i niepomiernie, lecz pozytywnie, zdziwiona jej ostatnią wypowiedzią na Marszu w obronie wolnego słowa.
  Fakt, czara goryczy już się przelewa. Więcej nam trzeba takich EW !!!

 9. POPO pisze:

  Pani Szam-lewska tu jest pani Szam(a) lewska czyli lewicowa więc inna niż my kochający naszą ojczyznę. Pani premier Donaldinio to zdrajca i lajtowa wersja batiuszki z Białorusi. Wiem ten kom. jest mało grzeczny ale czy dla zdrajców można być grzecznym? Nie ! Trzeba ich zwalczać. Zwolenników starać się przekonać czyli tak jak POwiedzieć weteranom wojny ojczyźnianej z ZSRR Stalin był mordercą. Uwierzą? Dokładnie tak jak pani uwierzy w zdradę Tuszczenki.

 10. Tadziatko pisze:

  Dziekuje Pani Ewo za odwage, za pokazanie nam wszystkim jakim powinno sie byc Polakiem, za nauke demokracjii i swiadomosci.

 11. tom pisze:

  pelne poparcie!!!David przeciwko Goliatowi-to mi sie podoba!

 12. POPO pisze:

  Mam sentymęnt do Węgier historia mojego regionu jest związana z ich krajem jezeli ktoś jest zainteresowany przyjazdem do Poski i wzajemną wymianą proszę o kontakt . Czasami cuda się zdarzają i ktoś z Węgier zna polski i czyta Hej kto Polak. Może ktoś pomoże w nawiązaniu kontaktu?

 13. Artur Stępień z Opola pisze:

  chętnie bym przefasonował mordę tej parszywej gnidzie , jedną rękę zawiązałbym sobie za plecami i wypróbował tego damskiego boksera czy to na wizji czy poza…

 14. POPO pisze:

  PO co bić g..no kto go zobaczy POwinien się zachować tak aby to zrozumiał. Jak ? Znać jego słabe POnkty. On jest kopią Bolka i tak go trzeba traktować.

 15. Jerzy pisze:

  Dumny jestem, że będąc Polakiem mogę obserwować i popierać działalność Polki Pani Ewy Stankiewicz. To co Ona robi wymaga charakteru, odwagi i dumy z bycia Polakiem. Szumowiny zawsze opluwają najlepszych. Prawda ma przeciwników ale wyjdzie na jaw, a Polacy się przebudzą i pogonią tą brudną narośl na naszym narodzie. Trudności hartują ludzi walki. Zwycięstwo będzie zupełne i jednoznacznie pokaże kto jest kto?!

 16. 303 pisze:

  Pani EWA STANKIEWICZ to „olbrzym” daje piekny przyklad Odwagi i Honoru mozna ja smialo zaliczyc do grona najodwazniejszych corek Narodu Polskiego chociazby takich jak dawni zolnierze wykleci (INKA) mam jednak nadzieje ,ze w Polsce nie bedzie trzeba juz nigdy skladac ofiary krwi i odsuniemy od wladzy raz na zawsze zdrajcow tuska z nim na czele!!!

 17. emka pisze:

  Nie wiem dlaczego, ale nie wszedł pomimo zatwierdzenia Pana komentarz. Kopiuję i pozdrawiam serdecznie.

  Pan Krzysztof Andrzej Plater-Zalewski napisał:
  Trafiłem tu – po nitce do kłębka – po tym, jak kolega z drugiego końca Polski – wrocławianin (jestem z Kaszub) wspomniał Panią – jako gorącą patriotkę, którą trzeba znać ! Jestem starym już nauczycielem, bo Tusk mi był w stanie dodać tylko siedem lat pracy. I pomyśleć, że w podstawówce to ja tego gówniarza – o jakieś chyba cztery lata młodszego – broniłem przed kolegami z własnej klasy, kiedy ich bardzo obraźliwie przezywał…
  Dobrze, że już wiem, iż istnieje Pani stronka ,,Hej-kto-Polak!
  – No to nie zajmuję cennego czasu, wycofuję się.
  Składam wyrazy szacunku i życzę Bożego błogosławieństwa !!!

 18. Sz Ś pisze:

  To wszystko ocena KOBIETY ,SILNEJ I ODWAZNEJ ,pozostaje nam tworzyć Szwadrony SMIERCI

 19. Słowianka pisze:

  Wystąpienie Pani Ewy Stankiewicz to sama esencja wszystkiego, co ci szubrawcy czynią z naszą Ojczyzną. Dziękuję, bardzo Pani dziękuję PANI EWO SOLIDARNOŚĆ, jak zaszczytnie rok temu Panią nazwano.

 20. Jastrzębiec pisze:

  Zawsze gdy widzę i słyszę Panią Ewę Stankiewicz, poza ogromnym podziwem dla tego co robi i jak robi, dla wszystkich jej cech, które już wyżej były zauważone, chcę dodać jakże jest piękną kobietą przy tym wszystkim.
  Boże chroń Patriotów !!!

 21. ciociababcia pisze:

  Pani Ewa na tej pikiecie nie zmarnowała ani chwileczki…

  Prezentacja mediów niezależnych i organizacji patriotycznych
  http://farm9.staticflickr.com/8030/8057485317_9c67772b2d.jpg

  http://www.blogpress.pl/node/14527

 22. Jastrzębiec pisze:

  W wywiadzie zamieszczonym w Niezależnej dla TV Niezależna-POLONIA z dn. 17.11.2012 Pani Ewa Stankiewicz poruszyła NAJWAŻNIEJSZY problem istnienia państwowości polskiej i demokracji w Polsce. Problemem tym jest bezkarne FAŁSZOWANIE WYBORÓW W POLSCE – PARLAMENTARNYCH I SAMORZĄDOWYCH, (np. lokal wyborczy w Brukseli – wybory prezydenckie) .Od kilku lat jest to temat przemilczany, lekceważony, od wyborów do wyborów lekko wzmiankowany w prasie jako problem lokalny, drobnej wagi. Cieszę się, Pani Ewa posiadająca siłę ożywiania martwych o tym mówi, może poruszy też tych, którzy zadowoleni są ze swoich dzisiejszych mandatów.
  Fałszowania nie należy rozpatrywać w kontekście zero-jedynkowym. Fałszowanie polega na skutecznym zniekształcaniu wyników wyborów tak, aby władza była we „właściwych” rękach, a naród karmiony „niezależnymi” sondażami, nie wyszedł na ulicę.
  Co zatem robić ? Organizacja na długo przed wyborami. Organizacja pilnowania, powiadamiania, niezależnego liczenia głosów. Do komisji wybrane osoby niezależne zawodowo od nikogo, które nie przychodzą pracować w komisji dla 150 zł (stu pięćdziesięciu złotych). Być może też konieczność zmian w ordynacji wyborczej, np. umożliwienie pracy w komisji osobom z innego powiatu, tak aby był obcy (niezależny) dla reszty komisji o praktycznie stałym składzie od lat.

 23. Jastrzębiec pisze:

  Ad. do słów z 19. 11 : Mówi już o tym ostro Pan Premier Jarosław Kaczyński, jest więc problem nie tylko zauważony, ale jest szansa, że nie damy się oszukać w następnym rozdaniu. My musimy zwyciężyć ! Dla Polski !!!

 24. zbyszek pisze:

  co zrobić? nie wiem ! zawierzam Panu Bogu sprawę katyńską i wszystkich tych którzy domagają się prawdy . w Jego duchu wiemy co robić i robimy . reszta , która nie jest w naszej mocy zostanie dopełniona

 25. emka pisze:

  Panie Prezydencie Wrocławia: w sytuacji kiedy Pan kompromituje Wrocław promocją stalinowskiego kata – powinien Pan być wdzięczny Narodowcom, którzy honor Wrocławia ratują. […]

  Oświadczenie

  Solidarni 2010 z Narodowcami i Kibicami

  Zamknąć lewacką hołotę – kata komunistycznego Zygmunta Baumana i prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Narodowców wypuścić!

  We Wrocławiu miał miejsce skandaliczny incydent. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz najpierw promuje na Uniwersytecie stalinowskiego propagandystę Zygmunta Baumana, a następnie usuwa siłą z sali protestujących przeciw temu narodowców, których szkaluje nazywając nacjonalistyczną hołotą. Moim zdaniem hołotą należałoby nazwać gospodarzy spotkania z Baumanem w tym prezydenta Dutkiewicza, któremu pomyliły się zupełnie wartości i najwyraźniej przydałaby mu się lekcja historii. Mam nadzieję, że znajdzie się we Wrocławiu jakiś nauczyciel, który dokształci prezydenta. Tymczasem w ramach „bryku” informuję, że Zygmunt Bauman w latach 40tych z bronią w ręku zwalczał tzw. „bandy” czyli m.in. Żołnierzy Wyklętych i za skuteczność w likwidacji podziemia był chwalony przez swoich przełożonych. Powinien być ukarany za zbrodnie komunistyczne a nie witany z honorami. Panie Prezydencie Wrocławia: w sytuacji kiedy Pan kompromituje Wrocław promocją stalinowskiego kata – powinien Pan być wdzięczny Narodowcom, którzy honor Wrocławia ratują. Tracę do Pana resztki sympatii. I zapowiadam zdecydowaną akcję Solidarnych popierającą Narodowców i Kibiców oraz monitorowanie postępowania policji i sądów w tej sprawie.

  Ewa Stankiewicz – prezes Solidarnych 2010

  >WIĘCEJ

 26. Jerzy pisze:

  Pani Ewa Stankiewicz to Polka pierwszej wody. Czująca i walcząca o wolnośc , prawdę i „Aby Polska była Polską”.

 27. emka pisze:

  Kraków, 18.10.2013 (piątek) – Spotkanie otwarte “Pilnuj Polski” z udziałem m.in. Ewy Stankiewicz, które odbędzie się w Krakowie w salach “Kamieniołomu” ul. Zamojskiego 2 (Rynek Podgórski) oraz na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
  Plan spotkania:
  Godz 18:30 Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, koncelebruje o. Piotr Andrukiewicz z udziałem Chóru Dębnickiego.(kościół św. Józefa -Rynek Podgórski)
  Godz 19:30 “PILNUJ POLSKI” Spotkanie otwarte z: prezes Ewą Stankiewicz,
  red. Jadwigą Chmielowską, poseł Barbarą Bubulą, prof. Januszem Kaweckim.
  http://www.solidarni2010-krakow.pl/

 28. emka pisze:

  Postawienie szkodliwej dla Polski władzy przed trybunałem stanu, wyjaśnienie śmierci polskiego prezydenta na terenie obcego,wrogiego nam mocarstwa, zbadanie katastrofy smoleńskiej i ukaranie tych, którzy zacierają teraz ślady zamiast prowadzić śledztwo oraz zwalczenie ustroju , w którym systemowo zagwarantowana jest bezkarność oprawców komunistycznych; który nazywany jest demokracją a w rzeczywistości jest miękkim reżimem . My w tej walce będziemy aktywnie i skutecznie uczestniczyć. Należy zająć się edukacją młodych ludzi, którzy mają kompletnie pomieszane pojęcia. […]
  Z Ewą Stankiewicz, prezesem Stowarzyszenia Solidarni 2010 rozmawia Aldona Klein >CAŁY WYWIAD

 29. emka pisze:

  O krzyżu, Smoleńsku i zagrożeniach dla Polski, spotkanie w Lublinie 28.11.2013 >RELACJA

 30. emka pisze:

  W rozmowie z Radiem WNET odniosła się do wielkiej siły różańca, o którym tak naprawdę przypomniała sobie w czasie oglądania retransmisji pogrzebu Wojciecha Kilara. >POSŁUCHAJ

 31. emka pisze:

  Ewa Stankiewicz z Ukrainy: Stop dla terroru rosyjskiego w Europie! Zapraszam! Bądźmy razem!
  Zapraszam wszystkich Państwa do przedsięwzięcia, które powinno być kontynuacją tego, co zapoczątkował Prezydent Lech Kaczyński, czyli zmobilizowania, skrzyknięcia państw doświadczonych komuną, tym „butem rosyjskim”- żeby wspólnie móc przeciwstawić się terrorowi imperialnej Rosji, a z drugiej strony, poprzez wspólne działania , tworzyć i budować siłę gospodarczą, siłę demokracji, opartą na wartościach chrześcijańskich, z którą liczyłaby się ta stara Europa. >ZOBACZ VIDEO

 32. emka pisze:

  Pomoc rannym Ukraińcom. Pilnie potrzebne są leki na oparzenia.
  W najbliższy piątek z Warszawy z Ewą Stankiewicz wyjeżdża delegacja osób, która dostarczy je rannym.

  Wszelkie leki na oparzenia, ale też bandaże opatrunkowe można dostarczać na recepcję Domu Pielgrzyma „Amicus” na Żoliborzu, ul. Hozjusza 2, znajdującym się przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

  Nie bądźmy obojętni na dramat naszych wschodnich sąsiadów, pomóżmy ich ratować!

  Magdalena Kowalewska
  Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Solidarni2010
  http://ewastankiewicz.wordpress.com/2014/02/19/pilne-pomoc-dla-ukraincow/#more-18370

 33. emka pisze:

  „Śp. Prezydent Polski Lech Kaczyński – gdyby żył – byłby najlepszym orędownikiem idei wolności Ukrainy i walczyłby o zapewnienie jej godnego miejsca w Europie.
  Z poczucia solidarności i z przekonania że demokratyczna Ukraina jest również gwarancją stabilnej i wolnej Polski.” – mówiła Ewa Stankiewicz na Majdanie.

  zobacz> filmy Ewy Stankiewicz z Kijowa

 34. emka pisze:

  PRZEPRASZAMY MAJDAN ZA SIKORSKIEGO! Ewa Stankiewicz z granicy polsko-ukraińskiej. zobacz >NAGRANIE

 35. emka pisze:

  EWA STANKIEWICZ ZAPRASZA NA PROTEST POD AMBASADĘ ROSYJSKĄ w PRZEDDZIEŃ ROCZNICY KATASTROFY

  Spotkajmy się jutro, 9. kwietnia w Warszawie (ul. Belwederska 49) na manifestacji pod ambasadą rosyjską o godz. 19.00. Będziemy protestować przeciwko agresji Rosji wobec niepodległych państw.

  Czeczenia 1994-2009

  Gruzja 2008

  Polska 2010

  Ukraina 2014

  PRZYJDŹCIE KONIECZNIE!!!!

  Pozdrawiam. Ewa Stankiewicz
  http://solidarni2010.pl/27610-nbspewa-stankiewicz-zaprasza-na-protest-pod-ambasade-rosyjska-w-przeddzien-rocznicy-katastrofy.html

 36. emka pisze:

  Polską rządzi zorganizowana grupa przestępcza. Nie spodziewam się, że ona się sama oczyści. Jeśli społeczeństwo tego nie dostrzeże, będzie dalej rabowane. […] – rozmowa z Ewą Stankiewicz
  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ewa-stankiewicz-polska-rzadzi-grupa-przestepcza,11116141876#ixzz37ZuAG874

 37. emka pisze:

  „Tam ulicami chodzę” – 29.09 premiera nowego filmu Ewy Stankiewicz w Klubie Ronina
  Tożsamość polska na Kresach – to tematyka filmu, który jest plonem wyprawy na Kresy Ewy Stankiewicz z ekipą TV Republika.
  Wieczór premierowy z udziałem Stanisława Srokowskiego – pisarza, publicysty, patrioty, orędownika pamięci o Kresach, Bogusławy Radziwon – Wydawnictwo TRIO, Aleksandry Biniszewskiej – Muzeum Lwowa i Kresów i innych gości.

  Zapraszamy!
  http://solidarni2010.pl/28817-tam-ulicami-chodze—2909-premiera-filmu-ewy-stankiewicz-w-klubie-ronina.html

 38. emka pisze:

  21 listopada, piątek, godz. 21:55

  4 osoby pozostają na noc w areszcie: Hanna Dobrowolska, Grzegorz Braun, Zenon Nowak, Grzegorz Senatorski.
  Jutro w Sądzie Rejonowym (Marszałkowska 82) rozpoczną się rozprawy w trybie przyspieszonym. Godziny rozpraw nie są znane.
  Prośba o przybycie- najpóźniej o 11! Relacje na bieżąco: http://solidarni2010.pl/29471-aktualizacja-solidarni-2010-zatrzymani-relacja-na-zywo.html

  ***
  20.11.2014 OKUPACJA PKW!
  WZYWAMY WSZYSTKICH DO PRZYBYCIA NA WIEJSKĄ 10 DO PKW!

  WOLNI POLACY! DOŁĄCZCIE SIĘ DO PROTESTU! ŻĄDAMY DYMISJI CAŁEJ PKW I ROZPISANIA NOWYCH WYBORÓW!

  TRWAJĄ NEGOCJACJE Z PKW, KTÓRA ODMAWIA PRZYJŚCIA OD PIKIETUJĄCYCH GRZEGORZA BRAUNA I EWY STANKIEWICZ
  Wewnątrz siedziby PKW, w sali konferencyjnej, reżyser filmowy Grzegorz Braun, Solidarni2010 z Ewą Stankiewicz, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę z panem Marcinem Dybowskim, przedstawiciele mediów, m.in. Polsat, TV Republika, TVN24, TVP Info.
  Nieobecni są przedstawiciele Ruchu Narodowego
  WSZYSCY OCZEKUJĄ NA PRZYBYCIE PRZEDSTAWICIELI PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ.
  http://solidarni2010.pl/29464-okupacja-pkw.html

 39. emka pisze:

  Założono mi kajdanki i potraktowano jak zwykłego przestępcę
  Ewa Stankiewicz w piątek po południu opuściła areszt. Jak sama przyznaje, zwolniono ją z powodu stanu zdrowia. – Policja użyła wobec nas całego swojego aparatu. To była potężna demonstracja siły wobec słabszych – opowiada o policyjnej akcji w Państwowej Komisji Wyborczej.
  Rozprawa Ewy Stankiewicz miała się odbyć w piątek, w trybie przyspieszonym. Jednak ze względu na stan zdrowia została wypuszczona z aresztu. – Mój proces odbędzie się w normalnym trybie. Nie wiem, jakiego wyroku się spodziewać, ale w tej Polsce, która ma takie a nie inne sądy, wszystko jest możliwe – tłumaczy Stankiewicz w rozmowie z portalem niezalezna.pl […]
  http://niezalezna.pl/61645-tylko-u-nas-ewa-stankiewicz-potraktowano-mnie-jak-zwyklego-przestepce-upokorzono

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.