Wywiad z Janem Pietrzakiem

019bd0def00e416da75de4fc3677f086Jan Pietrzak o ataku TVN na prezydenta: Wydaje mi się, że TVN zajmuje się bzdurami. Mają tak niski poziom intelektualny, że nie rozumieją, co chcą osiągnąć. Ważne dla nich jest to, żeby chlapać jęzorami. Mówią ciągle jakieś bzdury jątrzące społeczeństwo. Nie są medium służącym podawaniu informacji tylko wywoływaniu napięć— mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl satyryk Jan Pietrzak.

wPolityce.pl: Prezydent Andrzej Duda powiedział w Kamiennej Górze, że „często ludzie mówią nam: po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza. To niech sobie ci wszyscy przypomną te 123 lata zaborów”. TVN zaatakował prezydenta Dudę za te słowa, uznając za krytykę Unii Europejskiej. Co pan sądzi o zachowaniu TVN?**

Jan Pietrzak: A gdzie tu krytyka Unii?

Dla TVN to krytyka.

To jakaś bzdura. Wydaje mi się, że TVN zajmuje się bzdurami. Mają tak niski poziom intelektualny, że nie rozumieją, co chcą osiągnąć. Ważne dla nich jest to, żeby chlapać jęzorami. Mówią ciągle jakieś bzdury jątrzące społeczeństwo. Nie są medium służącym podawaniu informacji tylko wywoływaniu napięć. To jest całe zadanie tej stacji. Przecież w wypowiedzi prezydenta nie ma żadnej krytyki UE. To jest realne określenie, powrót do refleksji, którą wszyscy mieliśmy przystępując do UE. Nasze członkostwo znikąd się nie wzięło. Naród się zastanawiał co jest korzystniejsze dla Polski, czy uczestnictwo w Związku Białorusi i Rosji) czy w Unii.

Były różne oceny i opinie.

Teraz to powraca czasami jako rodzaj spóźnionej refleksji związanej z bieżącymi problemami. Ale robienie z tego jakiejś propagandowej głupoty jest bezsensowne. Nie wiem czemu ma to służyć. TVN jest stacją o tak niskim poziomie umysłowym, że nie wiem czy warto się nimi zajmować. Ten reportaż z urodzin Hitlera to był jakiś absurd i groteska.

Ale pasowało do późniejszej wojny informacyjnej przeciwko Polsce.

Ale co z tej wojny wynikło? Nawet oni jej nie wygrali. Są tak głupi, że nie są w stanie sami wyciągnąć skutków z tego co robią. Nie zajmowałbym się tą telewizją, ponieważ ona tyle razy się zdemaskowała, pokazała brak możliwości umysłowych.

Pan prezydent z okazji roku jubileuszowego w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mówił w Kamiennej Górze też, że istotą wolności, niepodległości i suwerenności jest samodzielne decydowanie o swoim państwie. To chyba nie jest oczywiste dla TVN?

Trudno ze słowami prezydenta polemizować. To są rzeczy oczywiste. Przecież przez kilkadziesiąt lat PRL chodziło nam o niepodległość. Na różnych barykadach, przy różnych okazjach o to walczyliśmy. Domagaliśmy się tego, żeby o sobie decydować, żeby Polska była suwerenna. Cóż jest w tym dziwnego? Jeżeli nawet chce się z jakiś powodów walczyć z obecną Polską, których nie rozumiem, powinno się znajdować mądrzejszych wykonawców. TVN robi żałosne głupstwa.

Not. zip

foto: Jan Pietrzak / autor: Blogpress wPolityce.pl Jan Pietrzak / autor: Blogpress

za: https://wpolityce.pl/polityka/385870-nasz-wywiad-jan-pietrzak-o-ataku-tvn-na-prezydenta-maja-tak-niski-poziom-intelektualny-ze-nie-rozumieja-co-chca-osiagnac

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wywiady i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.