Po Klątwie pokoju nie znajduję

teatr maskiLech Galicki

Nie mogę się uspokoić po Klątwie w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w trakcie której, oprócz wielu niegodnych kwestii i *układów choreograficznych* znieważono papieża Jana Pawła II, Karola Wojtyłę.

Czy wy, którzy tego dokonaliście myślicie, że ujdzie to wam bezkarnie? Czy posępne i obleśne, na oczach polskiej widowni, obrażanie Namiestnika Chrystusowego, na radość złu minie, ot tak.
Nie. Jest kara i jest wina.Także na ziemi. A wy Polacy, pozwalacie, popiskując tylko gdzieniegdzie ze strachu, by poniżano w straszny sposób waszego Ojca Wiary, Papieża Polaka, Następcę Świętego Piotra. Nie protestujecie, dla złoczyńców nie domagacie się ziemskiej kary.To już tak wszystko w was minęło, już nie ma: *Kochamy papieża Jana Pawła II* wykrzyczane na placach i polach Polski, czy na Placu Świętego Piotra nieskończoną ilość razy? Płaczcie teraz nad sobą. Wyrzekłeś się w płochy, okrutny sposób narodzie polski papieża Jana Pawła II, swego Pasterza i Świętego Kapłana. Odrzuciłeś Go narodzie polski w haniebny sposób.Nie ująleś się za Jego Imieniem, gdy Je znieważano. Przodkowie, rycerze godni płaczą w grobach, zaś lud dawno temu pomarły, godność swoją polską mający czyni pokutę. To nie tak jest. Nie tak może być i będzie. Niepokój i zło wam do Domu wnoszą, a wy Dom i Świętego Gospodarza Pamięć i Obraz Postaci Jego pozwalacie bezcześcić?

Odezwijcie się na ten czas godni i bitni, Państwa naszego założyciele, Rycerze wraz z Matkami Polkami, Patrioci w pracy i na modlitwie, powstańcy niezliczeni, obrońcy niezawodni. Przodkowie Polaków: kobiety i mężczyźni. Z Bogurodzicą w śpiewie, jak rycerze przed bitwą, rusz Duchu Polski, bronić dobrego imienia Polskiego Papieża i polskiego świętego Honoru.
Amen.

Pieśń strzelista i inne wiersze

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Teatr TV, film, Wiersze i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Po Klątwie pokoju nie znajduję

 1. MOTYL35 pisze:

  Prezydent ma możliwość zastosować -persona non grata- i natychmiast dostarczyć do Chorwacji degenerata, więzienie na niego tam czeka. Prezydent w Warszawy może natychmiast cofnąć dotację oraz dyscyplinarnie zwolnić degenerata dyrektora TP .
  Ba ale trzeba mieć PRAWDZIWĄ DUSZĘ POLSKĄ. A nie tylko dla pokazu udawać katolika Polaka.

  • Lech Galicki pisze:

   Obywatelka Prezydent Warszawy, tak myślę, miała swój udział w tym strasznym zdarzeniu, nie w loży, bo wie co to za obraza dla Polaków, lecz w budce suflera.

 2. smyk pisze:

  Jest taki Kraj – bardzo tolerancyjny Kraj,
  gdzie społeczeństwo szybkim cięciem chcą POzbawić …. !
  Tam wróg już depcze każdą Świętość, zaszczepia swe „kultury”,
  a gawiedź tańczy z tenczą w ręku i głową zadartą do góry !

  W tym Kraju trwa też dziwny eksperyment…, kto
  szalę racji przeważy dzentelmen czy impertynent ?!
  I choć pierwszy ostoją jest tradycji i kultury, ktoś
  chce by wygrał drugi co porządek stary zburzy !

  Lecz ja wierzę, że przetrwa nie upadnie mój Kraj,
  podźwignie się z kolan i wygoi z ran ,
  Naród Polski Żywą Krwią Da OJCZYŹNIE Moc,
  Biały Orzeł wzleci nad obcość i przepędzi zło !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.