Prezydent RP na 25. rocznicy Radia Maryja

pobraneDziękuję za wielkie dzieło wspólnoty, miłosierdzia, budowania siły polskiego społeczeństwa i siły polskiej państwowości – podkreślił prezydent Andrzej Duda w sobotę w Toruniu na obchodach 25-lecia powstania Radia Maryja. – Dziękujemy z całego serca, ale nie tyle za wielkie dzieło ewangelizacji jako takie – powiedział prezydent.

Za to – mówił – dziękowali przedstawiciele Kościoła, duchowni. – Ja jako Prezydent Rzeczypospolitej przyjechałem podziękować przede wszystkim za wielkie dzieło wspólnoty, wielkie dzieło miłosierdzia i wielkie dzieło budowania siły polskiego społeczeństwa i siły polskiej państwowości – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydentowi w wizycie do Torunia towarzyszyli Szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska i Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, a także Kapelan Prezydenta RP ks. Prałat Zbigniew Kras.

Podkreślił, że „Radio Maryja od samego początku swego istnienia niesie w sobie dwa elementy, które były i są w dzisiejszym świecie unikatowe. Pierwszym, najważniejszym – zaznaczył – jest wielkie budowanie wspólnoty ludzi. Ludzi, którzy są ze sobą, bo „to nie jest emisja, to jest misja, którą to radio wykonuje”. – To nie jest tylko nadawanie, ale to jest także słuchanie, wysłuchiwanie głosu zwykłych ludzi – zaznaczył prezydent. Przede wszystkim – dodał – jest to wielkie dawanie nadziei i siły.

Prezydent powiedział też, że Radio Maryja ma prawo prowadzić i włączać się w politykę budowania dobrego państwa. Dziękował też Radiu Maryja „za budowanie wielkiej wspólnoty i za niezłomność”.

– Polityka przenika nasze życie, polityka jest nieodłączną częścią budowania dobrego państwa, ale (taka) polityka, która pojmowana jest jako rozumna troska o dobro wspólne, o czym była dzisiaj tutaj mowa. Radio Maryja ma prawo do tego, żeby taką politykę prowadzić i w taką politykę się włączać, ma prawo nawoływać do tego, aby cała polska polityka taka właśnie była – powiedział prezydent.

– Chciałem podziękować to, że jesteście niezmienni w poglądach, że mówicie o solidarności, o sprawiedliwości, że nie tylko mówicie, ale że też ją (sprawiedliwość) czynicie przez 25 lat, przez które z kilkuset słuchaczy Radia Maryja, ich grono urosło do milionów. Za to wielkie dzieło z całego serca chciałem podziękować – powiedział prezydent Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że Radio Maryja będzie się dalej rozwijało i realizowało misję z pożytkiem dla naszej ojczyzny i Polaków.

– Miejcie zawsze wsparcie w waszej rzetelnej, żmudnej, uczciwej działalności ze strony władz państwowych, bo to wsparcie się temu środowisku i tym mediom należy, bo to są media misyjne, które utrzymują się z daru ludzkiego, nie z reklam, to są media, które utrzymują się dzięki temu, że odpowiadają na ludzkie potrzeby, przede wszystkim na potrzebę bycia razem – podkreślił.

Prezydent podarował rozgłośni kielich z pateną. W uroczystości, której główną częścią była msza święta, odprawiona przez metropolitę łódzkiego abp Marka Jędraszewskiego, udział wzięli m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Wcześniej prezydent złożył kwiaty na miejscu porwania ks. Jerzego Popiełuszki. Przy drodze krajowej nr 80 łączącej Toruń z Bydgoszczą, w lesie koło Górska, znajduje się pomnik przedstawiający przewrócony krzyż. Upamiętnia on miejsce uprowadzenia ks. Jerzego Popiełuszki przez funkcjonariuszy MSW, 19 października 1984 roku.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził także Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

za: prezydent.pl

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Prezydent RP na 25. rocznicy Radia Maryja

 1. bogusław pisze:

  Bogu dziękuję za takiego Prezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.