Film o Smoleńsku w Parlamencie Europejskim. „Ci naukowcy uratowali nasz honor”

146247589812532879997Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w europarlamencie organizuje kolejne wydarzenie, które ma przybliżyć opinii publicznej Zachodniej Europy przyczyny katastrofy smoleńskiej. W związku z projekcją filmu „Polacy” gośćmi Europejskiej Rozmowy Niezależnej była reżyser filmu Maria Dłużewska oraz jeden z głównych bohaterów obrazu, prof. Kazimierz Nowaczyk.

O ekspertach, którzy jako pierwsi włączyli się w badanie przyczyn katastrofy smoleńskiej opowiadała reżyser filmu „Polacy” Maria Dłużewska.

To są ludzie, którzy mieszkają daleko od Polski. Mnie poruszyło to, że po katastrofie smoleńskiej ci naukowcy zobaczyli, że coś tu nie gra, że coś jest nie tak. Mogli siedzieć sobie dalej wygodnie w swoich pięknych krajach, a oni zareagowali. Uratowali nasz honor i honor nauki polskiej. To gołym okiem było widać, że coś jest nie tak, a jak pojawili się oni, to odetchnęliśmy, że nikt nie będzie nam robił wody z mózgu. Inni naukowcy siedzieli cicho. To oni to zaczęli – mówiła Maria Dłużewska.

Z kolei prof. Kazimierz Nowaczyk wspomniał, że wielokrotnie podczas pobytu w Polsce spotyka się z bardzo pozytywnymi reakcjami ludzi.

Kilkakrotnie byłem podczas miesięcznic. Byłem wówczas zaskoczony postawą wielu ludzi, którzy przychodzili, dziękowali, mówili, że modlą się za nas. Zdarzają się sytuacje, że w trakcie prywatnego pobytu w Warszawie podchodzą ludzie, poznają mnie, składają gratulacje. Nie spotkałem się do tej pory z żadną negatywną reakcją – mówił prof. Nowaczyk.

Jedno z takich spotkań wspomina również Maria Dłużewska:
Kiedyś spotkałam Kazika na Placu Zamkowym przypadkiem i razem sobie przeszliśmy kawałek, ale ja go potem zostawiłam, bo co chwilę ktoś do niego podchodził, chciał mu uścisnąć rękę, chciał mu podziękować. To było niebywałe – powiedziała Maria Dłużewska.

Jej film to obraz o Polakach, prawdziwych naukowcach, którzy wbrew oficjalnym wersjom w sprawie katastrofy smoleńskiej, poszukują prawdy o tym, co stało się 10.04.2010.

foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

za: niezalezna.pl

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Antypropaganda, Teatr TV, film i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Film o Smoleńsku w Parlamencie Europejskim. „Ci naukowcy uratowali nasz honor”

 1. Jerzy pisze:

  Prawda jest podstawą wszystkich działań patriotycznych naszego rządu Dobrej Zmiany. Musimy tą prawdę nagłośnic i dac możliwośc jej poznania narodom Europu. Nie możemy bac się prawdy, która musi zwyciężyc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.