Pokłosie Idy. Nie dziwi wypowiedź szefa FBI

poklosie11Janusz Wojciechowski

Przecież sami wytrwale przekonywaliśmy świat do naszej winy za Holocaust… Szef FBI obejrzał sobie „Listę Schindlera”, oscarowe dzieło, powstałe z polską pomocą – i zobaczył, że jak ktoś w czasie Holocaustu ratował Żydów, to tylko Niemiec.

Polacy w tym czasie bawili się na opisanej przez Miłosza karuzeli.

Szef FBI obejrzał niemiecki film „Nasze matki, nasi ojcowie” i tam zobaczył, że polscy partyzanci, nawet jak walczyli z Niemcami, to wagony z Żydami zaryglowali i odesłali do polskiego obozu w Auschwitz. Bo antysemityzm wyssali z mlekiem matki.

Szef FBI obejrzał sobie „Pokłosie”, a tam nie tylko że na polskiej wsi wymordowano Żydów, ale jeszcze chamstwo prześladuje jedynego sprawiedliwego, który chce o tym pamiętać.

Szef FBI obejrzał polską, oscarową „Idę”, a tam polski chłop, nawet jeśli ukrywał Żydów, to po to, żeby ich potem zarżnąć, zagrabić majątek i nie oddać go do dzisiaj…
To co miał szef FBI powiedzieć?

Dziś Monika Olejni przypomniała tę miłoszową karuzelę, a Jarosław Gowin powiedział, że obojętność, to nie udział w zbrodni. Tak… obojętność… Mój ojciec tez był obojętny. Mieszkał w Regnowie, obok 10 kilometrów, w Rawie, Niemcy mordowali kilka tysięcy Żydów, rozstrzeliwali na miejscu, wywozili do gazu – a on nie protestował, nie demonstrował, nie zorganizował marszu milczenia, nawet na policję tych zabójstw nie zgłosił! Tylko ziemie orał, i tylko czasem do lasu, do partyzantki chodził. Taki obojętny był…

Mówi się – róbmy filmy o rodzinie Ulmów, o Żegocie, o wielkim Bartoszewskim film zróbmy…
Owszem ,zróbmy. Świat obejrzy i powie – paru porządnych Polaków może i było, pośród całej reszty swołoczy….

Dajmy może jeszcze kasę na kolejne badania profesora Krzemińskiego, który odkrył, ze jeszcze dziś 28 procent Polaków to antysemici. Jeszcze dziś. To można sobie wyobrazić co w czasie wojny było! Jakby wzmocnić badania profesora, to może by tych antysemitów dało się w Polsce ujawnić jeszcze więcej.

I jeszcze Gazeta Wyborcza niech przeprowadzi więcej sondaży, pod tytułem, kogo Polacy nie lubią najbardziej i dlaczego właśnie Żydów. Oczywiście bez żadnych badań wzajemnych, kto Polaków najbardziej nienawidzi.

Proszę Państwa – świat już uznał, że to my jesteśmy winni za Holocaust, już żeśmy się o to postarali. Nie zmienia tego żadne protesty, żadne tłumaczenia. Tylko winni przecie się tłumaczą.

Nam pozostała już tylko walka o własną pamięć, żebyśmy przynajmniej my sami nie uwierzyli, że Żydów wymordowały nasze matki i nasi ojcowie. Likwidacja nauki historii w szkołach dopomoże, żebyśmy uwierzyli…

za: wpolityce.pl

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Antypropaganda, Teatr TV, film i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Pokłosie Idy. Nie dziwi wypowiedź szefa FBI

 1. RML pisze:

  1)Jaka jest reakcja USA, raczej jej nie będzie.
  2)Jak słyszę od p.Świrskiego, że nie należy drażnić jedynego sojusznika USA to mam wrażenie oglądania filmu Dzień Świra II.
  3)Powinniśmy nagłaśniać mordy żydów na Polakach zaczynając od okupacji sowieckiej , potem współpracy z NKWD a kończąc na żołnierzach wyklętych.
  4)Stwierdzić, że żadnych odszkodowań dla Żydów nie ma i nie będzie.
  5)Żadnego szantażu od USA i Izraela nie przyjmować tylko podawać do publicznej wiadomości.
  6)Wstyd mi za Polskę i jej polityków.
  7)UE, USA, Izrael chcą nas grillować i zmiękczyć na nic to ograbiają nas tak, że ruskim nam nie zostawią. ZSRR nie wkroczył w 1980/81 nie wejdą i dziś.

 2. RML pisze:

  Coś dodać coś ująć ? Z poprzedniej wiadomości? Bronek zamówił śmigłowce nie tam gdzie trzeba i przypadkiem szef FBI mówi o winie Polaków i Węgrów. My nie dajemy kasy żydom bezpośrednio ale kupujemy nieloty samozapalające. Śmigłowców już nie. Węgrzy wypieli się na UE i na razie mają same korzyści. Wstyd razy ilość ofiar II wojny światowej polskich ofiar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.