Ujawnienie Wałęsy jako agenta SB jest dziełem wspólnym!

Krzysztof WyszkowskiOd chwili, gdy Sąd Okręgowy w Gdańsku poinformował mnie, że proces wytoczony mi przez Lecha Wałęsę w 2005 r. ostatecznie zakończył się oddaleniem tego powództwa, z całego świata otrzymuję gratulacje, pozdrowienia, a nawet podziękowania za ujawnienie prawdy o agenturalności t.w. „Bolka” – pisze Krzysztof Wyszkowski.

Nie mogąc indywidualnie odpowiedzieć na wszystkie wiadomości tą drogą przekazuję moje serdeczne podziękowania! Po dziewięciu latach zmagań z przeciwnikiem tak możnym, potężnym, bogatym i mającym jednoznaczne popracie wielu instytucji państwowych, z wdzięcznością przyjmuję pozdrowienia od tych, których prawda o najnowszej historii Polski cieszy osobiście.

Tym bardziej serdecznie i gorąco wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy czynnie, jako adwokaci, radcowie prawni i nieformalni pomocnicy udzielali mi bezcennej pomocy, bez której kłamstwo bez wątpienia zwyciężyłoby nad prawdą, ponieważ siły postkomunistycznego układu nadal posiadają w wymiarze sprawiedliwości wielkie wpływy. Pamiętając o sędziach, którzy odmawiali mi prawa do obrony, nie zgadzali się na przybranie adwokata, odrzucali postępowanie dowodowe, krzyczeli na mnie i nie dopuszczali do głosu, krótko mówiąc zachowywali się jak funkcjonariusze wypełniający polecenia – jak to określił jeden z nich „mojego zwierzchnika premiera Donalda Tuska” – mam obowiązek przypomnieć dziś, że sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku Barbara Malak już 31 sierpnia 2010 r. miała odwagę przeciwstawić się tej atmosferze i orzec o oddaleniu pozwu Wałęsy oraz stwierdzić, że dokonałem należytej staranności w badaniu sprawy jego agenturalności.

Poza prawnikami wyrazy szczególnej wdzięczności kieruję w stronę historyków, szczególnie wobec Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, którzy pracując pod auspicjami Janusza Kurtyki sporządzili najpełniejsze w dostępnych ówcześnie warunkach kompendium wiedzy o agenturalności Lecha Wałęsy.
Jestem przekonany, że poważny wpływ na ostateczne zwycięstwo miała również postawa opinii publicznej, ponieważ nawet sędziowie-„funkcjonariusze” musieli w swych krętactwach dbać przynajmniej o pozory praworządności, które jednak stawały się skutecznym punktem zaczepienia dla prawników prowadzących moją obronę.

Dlatego, choć zmęczony tym i innymi procesami wytaczanymi mi w III RP za ujawnianie agentury komunistycznych służb specjalnych, z głębi serca dziękuję wszystkim rodakom podzielającym moje przeświadczenie, że odsunięcie od władzy na Polską obcej agentury jest warunkiem naszej wolności, demokracji i niepodległości.

za: wyszkowski.com.pl

zobacz: Krzysztof Wyszkowski. Wybitny patriota

Historyczne zwycięstwo; Wałęsa ostatecznie „Bolkiem”

Krzysztof Wyszkowski po wygranym procesie z „Bolkiem” >Tekst uzasadnienia sądu

 • Facebook
 • email
 • PDF
 • Twitter
 • Wykop
 • Blogger.com
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Bookmarks
 • Grono.net
 • Ulubione
 • Śledzik
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Ujawnienie Wałęsy jako agenta SB jest dziełem wspólnym!

 1. Jan pisze:

  Jakos nie moge sie cieszyc, ze legendarny przywodca Solidarnosci, pierwszy niekomunistyczny prezydent Polski okazal sie agentem Bolkiem. To swiadczy tyle samo o nim co o nas. Takze nie cieszy mnie, ze celebrujemy ten wyrok sadu. Sadownictwo w Polsce jest wciaz stalinowskie, ale kiedy wyrok jest po naszej mysli chetnie zapominamy o tym fakcie. To tez o nas swiadczy.

  • Marcin pisze:

   Przeciętny człowiek czuje się tak bezradny w obecnej Polsce, że cieszy się z sukcesów w kontaktach z władzami nawet pamiętając o twardej rzeczywistości. Chcielibyśmy przecież wszyscy żyć w innym, praworządnym kraju, bez tej kasty urzędniczej, która niczym pasożyt żeruje na nas i wynosi się ponad pozostałych – ale niestety dopóki króluje kłamstwo , powierzchowność, głupota nic się nie zmieni. Mamy dużo wad, których wciąż nie potrafimy przezwyciężyć.

 2. Islander pisze:

  Ale przecież… w tej wygranej przez Wałęsę sprawie o „Bolka” nic się nie zmieniło! A tym ostatnim sukcesem Wyszkowskiego było tylko to, że Sąd nie obciążył go kosztami emisji telewizyjnego spotu z przeprosinami dla Wałęsy (bo TVN go puścił o złej porze i ostatecznie zwrócił pieniądze Wałęsie, więc w ogóle nie ma kwestii zwrotu takich kosztów).

 3. zbyszek pisze:

  Został nazwany . na razie to wystarczy . Tak samo powinna być nazwana cała PLATFORMA . Przez taką decyzje sądu , upada idea tworzona przez Buzka , przez AWS zainfekowanego zdrajcami , Jaruzelskiego . Mówią , że o zmarłych nie można mówić źle . Mówią , że był u spowiedzi ! Musiał więc wyrzec się i ujawnić podłość systemu któremu służył . Musiał powiedzieć , przyznać współudział w morderstwach . Jako osoba publiczna publicznie powinien to odwołać ! Nic nie wiem o takim odwołaniu . Nic nie wiem o niszczycielskim wprowadzeniu stanu wojennego . Wygląda na to że nie miał skruchy prawdziwej . Wiem ,że niebawem wszystko spadnie na zdrajców ojczyzny . wypełnia się apokalipsa , wypełnia się .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.